A do të bëhet ministër Lube Boshkoski? Ja çfarë thotë

Lideri i partisë “Të Bashkuar për Maqeodninë”, Lube BOshkovski, së shpejti do të bëhet ministër dhe për atë është rezervuar njëra nga vendet e lira ministrore. Sipas informatave jo-zyrtare të “Fokus-it”, Boshkoski do të ulet në karrigen e Ramiz Merkos, i cili deri para se të zgjidhej kryetar i Qytetit të Strugës, ishte ministër pa resor, njofton Portalb.mk.

Në një deklaratë për “Fokus”, Boshkoski thotë se ende nuk është informuar për kësi vendimi dhe se tani për tani bëhet fjalë për spekulim

“Askush zyrtarisht s’më ka informuar për kësi vendimi”, thotë Boshkoski i cili nuk mohon se ka pasur bisedime partiake për këtë temë.

Boshkoski ishte pjesë e ekipit të LSDM-së, në zgjedhjet lokale, por vetëm ka dhënë mbështetje nëpërmjet partisë së tij, duke mos kandiduar për asnjë funksion.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP