Dimitrov – Koxias: E kemi emrin e njëjtë, por s’kemi problem rreth asaj (VIDEO)

Në drekën punuese të organizuar nga grupi i “miqve të Maqedonisë” ishte edhe Nikos Koxias, i cili ndoshta është takimi i parë i ministrit grek në kësi takim jo-formal, njofton Portalb.mk.

Në fillim të drekës, ekipi i “360 Shkallë” ka regjistruar një episod interesante për temën e çështjes së emrit.

“Do të doja ta theksoj edhe praninë e mikut tim Nikos nga Greqia. Ne takohemi… E kemi emrin e njëjtë, dhe nuk kemi kontest rreth asaj”, tha Dimitrov, pas së cilës u krijua situatë komike në takim.

Dimitrov shtoi se me Koxiasin ata “mundohen që të nderojnë miqësi personale dhe se të dy janë të përkushtuar për t’i afruar Greqinë dhe Maqedoninë”.

“Punojmë për ta thelluar bashkëpunimin atje ku kemi interes të përbashkët, ndërkaq veprojmë edhe për ta zgjidhur çështjen, e cila na ndan”, tha Dimitrov.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP