Rekord dhe vlerësime të pafund për Rita Orën

Ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV European Music Awards u zhvillua mbrëmjen e së dielës në Londër. E pavarësisht se ishte një ceremoni për vlerësimin e muzikës europiane, shfaqja përfshiu gjithashtu edhe shumë prodhime amerikane.

Shfaqja pati për prezantuese këngëtaren britanike me origjinë nga Kosova, Rita Ora (Sahatçiu), e cila befasoi me atë dalje me rrobëdeshambër në tapetin e kuq, por edhe gjatë prezantimit.

Nëse veshja e parë u duk se Rita nuk kishte pasur kohë të përgatitej, ishte krejt e kundërta. 26-vjeçarja i befasoi të gjithë, pasi u shfaq gjatë spektaklit të madh të muzikës me 13 veshje të ndryshme, duke vendosur një rekord më vete, transmeton TCH.

Jo vetëm për veshjet, por edhe aftësinë e saj në prezantim, Rita mori vlerësime të shumta nga kritikët për këtë mbrëmje.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP