Bora bllokoi komunikacionin në Kroaci (VIDEO)

Sot Kroacinë e ka kapluar reshjet e mëdha të borës të cilat edhe bllokoi komunikacionin në disa akse rrugore, njofton Portalb.mk.

Siç raportojnë mediat kroate se reshje të borës ka në Kapellë, Slleme dhe në Gorski Kotar.

Për momentin, komunikacioni është bllokuar për automjetet të rënda ndërsa vendkalimi kufitar Pasjak është i mbyllur për komunikacionin.

Në Mal të Zi është dhënë alarm për shkak të reshjeve të mëdha të shiut.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP