Shkëndija teston tre futbollistë

Duke marrë parasysh se kampionati i Ligës së Parë të Maqedonisë kishte një pauzë, për shkak që reprezentacioni i Maqedonisë luajti miqësore me Norvegjinë, klubi futbollistik i Shkëndijës gjithashtu këtë kohë ka shfrytëzuar për të luajtur një miqësore dhe për te provuar disa futbollistë si përforcime të mundshme në fazën e mëtutjeshme.

Shkëndija vazhdon të jetë lidere e tabelës dhe për këtë do të duhet të jetë e përgatitur edhe për fazën e ardhshme të kampionatit. Bëhet fjalë për futbollistin Kosta Manev (24), i cili është anëtar i ekipit finlandez Inter Turku, ndërsa luan në pozitën e mbrojtësit të majtë. Gjithashtu në miqësoren që Shkëndija luajti me Dritën e Gjilanit, në provë të kuqezinjtë ishin edhe Festim Alidemaj i cili luan në pozitën e sulmuesit anësor dhe portieri bullgar Mario Kirev. /Portalb.mk/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP