Kroacia shkon në Rusi; grekët të pafuqishëm në shtëpi

0-0 u mbyll takim i dytë mes Greqisë dhe kroatëve. Grekët e kërkuan më shumë golin në pjesën e parë, duke qenë më agresivë në mesfushë, por ngecnin përballë murit të ngritur nga kroatët para zonës së tyre, përcjell Top Channel.

Edhe pjesa e dytë nuk rezervoi asnjë surprizë, por ishin kroatët ata që patën rastet më të pastra falë kundërsulmeve, megjithatë edhe ata nuk e gjetën rrjetën.

Të hënën luhet sfida tjetër për biletën e radhës e tretë të “play off”, ajo mes Italisë dhe Suedisë. “Axurrët” duhet të fitojnë me dy gola diferencë për t’u kualifikuar, pasi vijnë na humbja 1-0 në ndeshjen e parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP