Zvicra kualifikohet në Kupën e Botës “Rusi 2018”

Zvicra është skuadra e radhës që ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës, raporton Periskopi.com.

Skuadra e shqiptarëve ka barazuar 0-0 me Irlandën e Veriut në ndeshjen e kthimit në “St. Jakob Park” në Basel, por ka siguruar kualifikimin në Botërorin “Rusi 2018” falë triumfit 1-0 në ndeshjen e parë në transfertë, përcjell Portalb.mk.

Për skuadrën helvete e cila ka në përbërjen e saj pesë futbollistë shqiptarë ky është Botërori i dytë radhazi që marrin pjesë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP