E kërkon e gjithë Evropa, por e merr Milani për 10 milionë euro (VIDEO)

Corriere dello Sport pretendon se Rossonerët do t’i ofrojnë Schalkes një pagesë prej 10 milionë eurosh për ta nënshkruar me atë në janar, shkruan Syri.net.

Mediat italiane raportojnë se Milani i është bashkuar Juventusit, PSG dhe Barcelonës në garë për të nënshkruar me talentin gjerman të Schalkes, Leon Goretzka.

Mesfushorit gjerman do të jetë i lirë të negociojë një transferim të lirë diku tjetër në fillim të afatit kalimtar të transferimeve të janarit, për të mos u larguar me kosto 0 në verë.

Corriere dello Sport pretendon se Rossonerët do t’i ofrojnë Schalkes një pagesë prej 10 milionë eurosh për ta nënshkruar me atë në janar, duke shkuar përpara grupit të klubeve të madha që përpiqen ta nënshkruajnë me atë për verën e ardhshme si futbollist i lirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP