‘Çmendet’ Barcelona 250 milion euro për dy lojtar, Coutinho dhe…

Barcelona është duke u përgatitur për afatin kalimtar të janarit dhe verës së ardhshme

Drejtuesit e Barcelonës tashmë e kanë të qartë se cilët lojtarë duhet t’i transferojnë për të përforcuar skuadrën dhe për ta mbajtur në nivelet më të larta.

Dëshira e parë e katalonasve është anësori i Liverpoolit, Philippe outinho, i cili ishte edhe objektivi kryesor i verës së kaluar.

Transferimi i tij do të tentohet në janar, ku Barcelona ka bërë gati 150 milionë euro, aq sa kërkon edhe skuadra angleze, shkruan e përditshmja spanjolle AS.

Dëshira e dytë është sulmuesi i Atletico Madridit, Antonie Griezmann, por për verën e ardhshme.

Lojtari ka një klauzolë prej 100 milionë eurosh, e cila është aktive vetëm deri me 1 korrik të vitit 2018.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP