Itali – Suedi, ja sa tifozë do të jenë në San Siro

Nesër do të zhvillohet ndeshja kthyese e Play Offit të Kupës së Botës ndërmjet Italisë dhe Suedisë në San Siro.

Ndeshja e parë mes dy Kombëtareve përfundoi me fitoren 1-0 të suedezëve, shkruan Sovrani.info

Për kualifikimin e mëtutjeshën, Italia duhet të fitojë me rezultatin 2-0.

Tifozët italian besojnë se Azzurët do vazhdojnë tutje dhe në mbështetje të Kombëtares së tyre do të jenë rreht 75 mijë tifozë në shkallët e stadium San Siro.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP