Shkëndija humbi miqësoren nga Drita e Gjilanit

Përballja e Shkëndijës me ekipin kosovare më shumë histori, solli në pjesën e parë lojë intenzive, me miqtë që në fushë u shfaqën më luftarak dhe më insistues. Ndryshimi erdhi në minutën e 12-të kur Xhevdet Shabani me goditje precize realizon për epërsi 0:1 të miqve.

Besart Ibraimi ndalet me faul në zonë nga Leci, ndërsa numri 7 i kuqezinjve nuk gabon nga pika e bardhë duke barazuar shifrat në 1:1. Pesë minuta para pauzës miqtë gjejnë epërsinë me anë të Kryeziut që arriti të mposhtë Avdylin për 1:2.

Në fillim të pjesës së dytë trajneri Osmani kreu 7-të zëvendësime mes tyre edhe portierin bullgar Mario Kirev, mbrojtësin Kosta Manev dhe sulmuesin e krahut Festim Alidemaj që vjen nga Kosova. Edhe miqtë kryen më shumë zëvendësime, tempoja e lojës dukshëm ra kështu që fundi i takimit gjeti rezultatin e pjesës së parë, 1:2 për mysafirët nga Kosova. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP