Maqedonia mbyll vitin kalendarik me fitore

Reprezentacioni i Maqedonisë në futboll ka përfunduar në mënyrën më të mirë të mundshme kalendarin e vitit 2017, duke shënuar fitore në ndeshjen e fundit të vitit në miqësoren ndaj Norvegjisë, që përfundoi me rezultat 2:0. Ndeshja kundër Norvegjisë për Maqedoninë ishte e 9-ta e zhvilluar gjatë këtij viti, me një seri prej pesë ndeshjeve pa disfatë.

Në këtë ndeshje autor të golave ishin Goran Pandev (43’) dhe Kire Markoski (90’)./Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP