“Gongu i Artë” në duart e shqiptarit Vjerdha

Sot në Shkup ka përfunduar edicioni i 47-të i turneun ndërkombëtare “Gongu i Artë”.

Reprezentacioni i Maqedonisë për herë të parë në historinë e këtij turneu nuk arriti të fitojë asnjë luftë në gjysmëfinale dhe mbeti pa asnjë çmim.

Fitues i këtij trofe u shpall boksieri nga Shqipëria Bekim Vjerdha i cili në finale e mundi serbin Nikolla Stevanoviq.

Teknik më i mirë ishte kosovari Violend Sulejmani, ndërsa boksier më i mirë nga Maqedonia u shpall Denis Muaremovski.

Në edicionin e sivjetëm të “Gongut të Artë” pjesëmarrës ishin 30 boksier nga gjashtë shtete, të cilët treguan luftëra cilësore. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP