Edi Ramës i kërkohet të sjellë grupin e njohur muzikor në Shqipëri

Edi Ramës i është bërë një kërkesë që të sjellë në Shqipëri grupin e njohur të rokut. Fansat e këtij grupi kanë realizuar një video ku i kërkojnë Ramës të ndikojë që Metallica-t të japin një koncert në Shqipëri, shkruan Class.

City News shkruan që klubi i fansave të Metallica-s në Shqipëri “Enter St Albania”, i njohur dhe nga grupi i rokut ka realizuar një video-kërkesë për Ramën për të sjellë band-in në Tiranë. Drejtuesi i fanklubit, Ervin Gjonaj, i kërkon Ramës që institucionet përkatëse të qeverisë të mundësojnë një koncert të Metallica-s në Shqipëri.

Metallica gjatë një koncerti në Londër, pozoi me flamurin shqiptar dhe ndërkohë që anëtarët e grupit kanë marrë dhurata të ndryshme nga Shqipëria, si James Hetfield një bust të Skënderbeut, Robert Trujillo një bluzë të Kombëtares sonë me rastin e ditëlindjes së tij, bandës iu dhurua një libër Albania-Travel guide.

Metallica, sipas City News, kanë shprehur interes për Shqipërinë dhe kanë mësuar për muzikën rock në vendin tonë përmes grupit Heavy Metal në Shqiperi, Crossbones.

Kjo kërkesi i drejtohet edhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj dhe ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro.

Video-kërkesa është shpërndarë shumë si në Shqipëri ashtu edhe në Kosovë, nga fansat e këtij grupi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP