Droga në Velipojë, Basha: Polici i kapur mbrohej nga Habilajt

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha me anë të një statusi në rrjetin social facebook ka sulmuar kryeministrin Rama dhe dy ministrat e brendshëm përgjatë qeverisjes së tij duke u shprehur se ata kanë mbushur policinë me trafikantë droge, njofton Gazeta-Shqip.com

Basha pretendon se sipas informacioneve të sigurta shtetasi Prel Enriko Zyla ka qenë i dënuar në Itali për trafikim të lëndëve narkotike, por ai dhe shumë të inkriminuar të tjerë mbrohen në forcat e policisë që në kohën e ish-ministrit Tahiri dhe tashmë kanë marrë mbrojtjen e vëllait të ministrit të brendshëm Agron Xhafës.

Statusi i plotë i Lulzim Bashës:

RAMA-TAHIRI-XHAFA E KANË MBUSHUR POLICINË ME TRAFIKANTË DROGE

Burime të sigurta informojnë se: “Prel Enriko Zyla ka qenë i dënuar për trafik dhe shpërndarje droge në Romë, Itali, dhe ka vuajtur dënimin në burgun e Rebibbias. Partnerët e kanë ngritur disa herë këtë çështje, por personi ashtu si shumë të inkriminuar të tjerë në Polici mbrohej nga HABILAJT në kohën e TAHIRIT dhe pas ardhjes së FATMIR XHAFËS kaloi nën mbrojtjen dhe shërbimin e vëllait të XHAFËS, AGRONIT.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP