Gjithçka gati për “Gongun e artë”

Sot në kryeqendrën e vendit tonë, Shkupin do të fillojë edicioni i 47-të me radhë i turneut ndërkombëtar të boksit “Gongu i artë”, ku pjesëmarrës do të jenë më shumë se 30 boksier.

Luftërat t gjysmëfinale për të gjitha kategoritë do të zhvillohen në ora 16:00, ndërsa të shtunën janë përcaktuar luftërat finale, të cilat fillojnë në ora 11:00, ndërkohë që shpallja e më të mirëve është përcaktuar për në ora 14:00.

Reprezentacioni i Maqedonisë në „Gongu i artë“, do të merr pjesë me 6 boksier, Kosova (7), Serbia (9), Shqipëria (5), Kroacia (4) dhe Bullgaria (1).

Dashamirët e sportit të shkathët luftarak, boksit të gjitha meçet mundi ti ndjekin direkt në palestrën e sporteve “Boris Trajkovski” në Shkup. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP