Twitter sjell një risi të re

Tashmë është zyrtare në Twitter mund të postoni deri në 280 karakatere dhe pothuaj në të gjitha gjuhët, përsjell bota.al.

Rrjeti social konfirmoi sic dhe kishte paralajmëruar në fillim të shtatorit se të gjithë përdoruesit kanë më shumë mundësi për të shkruar me më shumë karaktere, pasi deri më sot mund të përdornin 140 të tilla.

Konfirmimi erdhi nga San Francisco pas provave të kryera në muajt e fundit e rezultoi se mënyra e re e shkrimit u pëlqeu të ghithëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP