Favoritët fitojnë ndeshjet e para çerekfinale

Skuadra e Renovës ashtu edhe sikur pritej, ishte favorite në duelin e çerekfinales të Kupës së Maqedonisë ndaj “Skopjes”, duke e mundur në ndeshjen e parë me rezultat 2:0. Autor të fitores ishin Filip Petkovski dhe Stefan Kosotov.

Ndërkohë fitore me vlerë kanë shënuar edhe ekipi i Pelisterit ndaj Pobedës, ku u shënuan plot shtatë gola, pas fitores 5:2. Akademija Pandev ka regjistruar fitore në duelin ndaj Teteksit si mysafire me rezultat 0:2. Ndeshjet e kthimit do të luhen me 29 nëntor, ndërsa në këtë datë pritet të luhet dhe ndeshja e mbetur nga 1/8 e ku do të takohen Vardari – Shkupi, nga i cili duelin do të mësojmë dhe kundërshatrin e Shkëndijës së Tetovës. /Portalb.mk/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP