Në disa sulme ajrore në Jemen janë vrarë 23 persona

 Të paktën 23 persona e kanë humbur jetën në disa sulme ajrore të kryera nga koalicioni i kryesuar nga Arabia Saudite në provincën jemenase Haxha, e cila është nën kontroll të kryengritësve, kumtuan përfaqësues zyrtar jemenas.

Cak i sulmit kanë qenë shtëpitë e sheikëve lokalë, të cilat i ka vizituar shefi i këshillit politik suprem të kryengritësve hutë, Saleh el Samad.

Në mesin e viktimave ka pasur edhe gra dhe fëmijë.

Mediat saudite publikuan se në sulmet ishte vrarë edhe El Samad, ndërkaq zëdhënësi i kryengritësve hutë i ka përgënjeshtruar pohimet e tilla.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP