Konsumatorët të zemëruar pasi Nutella e ka ndryshuar recetën

 Nutella sërish është në qendër të kritikave nga konsumatorët – kësaj radhe sepse e ka ndryshuar recetën.

Konsumatorët janë të hidhëruar dhe e kritikojnë Ferero Roshe se e ka ndryshuar recetën për kremin e tyre të preferuar prej lajthie.

Konfirmimi nga Ferero Roshe erdhi pasi u vëzhguan ndryshime në grupin gjerman të mbrojtjes së konsumatorit. Kremi do të përmbajë më shumë sheqer dhe kështu do të jetë më e lehtë që të lyhet buka. Përkatësisht, në Nutellën e re do të ketë qumësht 8.7% (në vend të 7.5%) dhe sheqer në rritje – në vend të 55.9%, tani Nutella do të përmbajë 56.33%. Dhjetëra mijëra konsumatorë në rrjetet sociale kanë shprehur mosmarrëveshjen e tyre lidhur me ndryshimet e kremit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP