Katër gazetarë dhe pesë ushtarë rus janë plagosur në Siri

Katër gazetarë rusë nga televizionet “Xvezda” dhe NTV dhe pesë pjesëtarë të Forcave të armatosura të Rusisë janë plagosur mbrëmë, pasi që “terroristë” kanë hedhur raketë në qytetin sirian Deir ez Zor, kumtoi Ministria ruse e Mbrojtjes.

TASS njoftoi se të gjithë të lënduarit janë dërguar në bazën ajrore ruse Hmejmim, ku u është dhënë ndihma mjekësore.

Ministria ruse theksoi se personat e plagosur janë jashtë rrezikut për jetën.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP