Marin e mori funksionin e kryetarit të komunës së Aerodromit

Kryetarja e Komisionit komunal zgjedhor, Aerodrom, Smiljka Teneva, sot në hapësirat e komunës Aerodrom, Zllatko Marinit ia dorëzoi vendimin për ndarjen e mandatit për kryetar të komunës.

Paraprakisht, siç kumtuan nga komuna Aerodrom, Marin ka mbajtur edhe një takim të shkurtër me kryetarin e deritanishëm, Ivica Konevski, me ç’rast edhe zyrtarisht është bërë pranim-dorëzimi i funksionit të kryetarit të komunës.

Gjithashtu, në pranim-dorëzimin e sotëm solemn u ndanë edhe vendimet për 27 anëtarët e Këshillit të ri të Komunës Aerodrom.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP