Vuçiq për zgjedhjet në Kosovë: Serbët dinë të njohin punën dhe kujdesen për të mbrojtur interesat e tyre

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar sot se serbët përgjatë zgjedhjeve lokale në Kosovë që u mbajtën dje treguan se dinë të njohin punën dhe kujdesen për të mbrojtur interesat e tyre, por edhe dinë rëndësinë e momentit dhe zgjedhjeve që ata bëjnë.

Vuçiq tha po ashtu se është e vështirë nëse dikush nuk e ka vërejtur se Lista Serbe ka fituar në raundin e parë nëntë nga dhjetë komuna, ku serbët janë shumicë dhe se është vetëm një komunë që do të shkojë në raundin e dytë të zgjedhjeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP