Gruaja sjell në jetë fëmijën e parë pas 18 aborteve (F0T0)

Për 48-vjeçaren britanike Lauren Warneford dhe bashkëshortin e saj 55-vjeçar Mark, dëshira për t´u bërë prindër ka qenë një dëshirë e përbashkët që në fillesat e para të marrëdhënies së tyre, ndonëse fati u tregua ‘i pafat’ me ta për shumë vite, njofton RTV 21.

Edhe pse kishte abortuar 18 herë dhe kishte shpenzuar shifrën e çmendur 80 mijë paund për fertilizimin in vitro, i cili rezultoi i pasuksesshëm, Lauren nuk e humbi kurrë shpresën se një ditë do të kishte fëmijën e saj dhe vendosi sërish të provonte, por pa asnjë rezultat derisa mjeku specialist zbuloi pse shtatzënitë e saj përfundonin shumë herët. Gruaja u diagnostikua me “killer cells” (qelizat vrasëse) që shkatërronin fetusin në javën e 14-të të shtatzënisë.

Gjithsesi ajo nuk u dorëzua dhe vendosi t’i nënshtrohej dhurimit të embrionit në Çeki në vitin 2015. Pas plot 18 vjetësh përpjekje, solli në jetë djalin e saj dhe e përlotur tregon se ajo dhe Mark janë më të lumturit në botë dhe se asgjë nuk ka vlerë përpara thesarit të tyre, William.

Burimi ”Mirror.co.uk”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP