Revista amerikane “Popdust”: Era Istrefi, e vetmja shqiptare që…

Revista prestigjoze amerikane Popdust ka bërë një intervistë me Era Istrefin, njofton Arberesh.info.

Gjatë shkrimit shohim se ata e cilësojnë Erën si një yll që po shkëlqen në Amerikë dhe jo vetëm kaq.

Fillimisht PopDust ka shkruajtur: “Nga një qytet i vogël i Kosovës, Era Istrefi ka ëndërruar që ta shpërndaj muzikën e saj nëpër botë”.

Më tej ka vazhduar shkrimin me citime të vetë këngëtares ku  Era ka treguar se kur u fut në tregun Amerikan  ka thënë se beson në mrekulli.

Sipas kësaj reviste. Era është këngëtarja e parë shqiptare që korri sukses në tregun ndërkombëtar. Fakti që nuk di shumë për industrinë e muzikës këtu është e frikshme,” thotë ajo, “por, nga ana tjetër, është shumë e mahnitshme, sepse po shtrihem në dimensione të reja. ”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP