Jakimovski: Një i punësuar i ka ndërruar bravat e dy hapësirave në Komunën e Karposhit

Kryetari në ikje i Komunës së Karposhit, Stevço Jakimovski, dje në policia ka paraqitur se një i punësuar në administratën e komunës i ka vjedhur çelësat nga hapësirat e arkivit dhe të komisionit për prokurim dhe i ka ndërruar bravat, njofton Portalb.mk.

Në buletinin policor thuhet se Jakimovski ka paraqitur se A.Z. pa kurrfarë autorizimi dhe dije, i ka marrë çelësat e hapësirave të arkivit dhe të komisionit për prokurime publike dhe gjatë mbrëmjes në mënyrë të paautorizuar i ka ndërruar bravat, gjatë së cilës administrata komunale nuk ka mundur që të ketë qasje deri te arkivi dhe komisioni për prokurim publik i komunës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP