Ata që nuk i pranojnë kritikat duhet ta dinë se…

“E vërteta nuk është gjithmonë e bukur e as fjalët e bukura gjithmonë të vërteta”

Thënie nga Lao Tzu. Ai ka qenë një shkrimtar dhe filozof antik kinez, i cili mendohet se ka jetuar rreth shekullit të VI-të, para lindjes së krishtit, bashkëkohorë më Konfuçin, por disa historian argumentojnë se ai në të vërtetë ka jetuar gjatë periudhës ndërluftuese të shteteve, të shekullit V ose IV, para lindjes së krishtit. Puna e tij është përdorur nga shumë lëvizjë anti-autoritative dhe gjithashtu edhe nga legalizmi kinez.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP