Erkan Arifi, Blerim Bexheti, Isen Asani dhe Shaban Zendeli, pa përgjigje për procesin zgjedhor

Redaksia e Portalb.mk, gjatë ditës së djeshme dhe të sotme ka kontaktuar me kandidatët për kryetar të komunave me shumicë shqiptare të cilët kanë kaluar në rrethin e dytë zgjedhor të zgjedhjeve lokale të cilët janë mbajtur më 15 tetor.

Prej të gjithë kandidatëve që i kemi kontaktuar, telefonin nuk e kanë hapur 3 kandidatët e BDI-së, ai për Komunën e Likovës, Erkan Arifi, për Komunën e Sarajit, Blerim Bexheti dhe për Komunën e Tearcës, Isen Asani.

Kandidati i Lëvizjes BESA për Komunën e Likovës, Shaban Zendeli, tha se do të dalë me qëndrim të përgjithshëm pasi që të konstatohet gjendja me strukturat partiake.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP