Për herë të parë nën organizimin e FFK-së, organizohet kjo ligë e futbollit

Gjatë mesjavës që e lamë pas ka nisur edicioni garues në Ligën e Femrave për grupmoshën U-16, njofton FFK.

Në edicionin e parë të kësaj lige janë paraqitur për pjesëmarrje 9 skuadra.

Funksionimi i kësaj lige pritet ta ndihmojë zhvillimin e futbollit të femrave në Kosovë. /Gazeta Olle/

Rezultatet e javës së parë

Bazeli 2015 – Intelektualet           5:0

Dukagjini – Vizioni                        5:1

Drenica – Malisheva                     0:4

Kosova (P) – Llapi                       0:1

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP