Verë në vjeshtë

Tokë e mbuluar
Me gjethe shumëngjyrëshe
Rreze e artë mbi mal
Verë (e kuqe) në vjeshtë
Tetor me borën e parë.

(e bardhë) është vera
Por mes ngjyrash sytë notojnë
Ty, stinë e tretë
Gjethet t’i kërkojnë.

Autor: Ardian Haziri

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP