Ja si do të duket ndërtesa e Universitetit “Nënë Tereza” (VIDEO)

Sot Universiteti „Nënë Tereza“ në Shkup shpalosi vendimin e përzgjedhjes së projektit ideor për ndërtimin e kompleksit Universitar “Nënë Tereza” në Shkup. Përzgjedhja u bë nga ana e komisionit te jurisë, kryetare e së cilës ishte prof.  Teuta Kajtazi Jashari, njofton Portalb.mk.

Konkursi për përzgjedhjen e idesë projektuese është publikuar më datë 23.08.2017 përmes sistemit elektornik të prokurimit publik, Gazeta zyrtare e Republikës së Maqedonisë, në ueb faqen e Universitetit si dhe në një gazetë zyrtare ndërkombëtare të Unionit Evropian. Afati i fundit i dorëzimit  për dorëzimin e dokumenteve është përcaktuar më 2 tetor 2017. Konkursi zgjati 40 ditë.

Deri në afatin e fundit për dorëzimin e dokumenteve, 8 pjesëmarrës paraqitën punimet e tyre. Nga juria sipas punimeve të paraqitura të pjesëmarrësve më 09.10.2017 u vendos të ndahen 2 çmime – çmimi i parë dhe i tretë iu nda  autorëve të mëposhtëm që morrën pjesë në konkurs:

    • Çmimi i parë punimi me shifër “HANDS” BH ARKITEKT DOOEL – TETOVË dhe
    • Çmimi i tretë punimi me shifër “ MAJKA” ( Studio IN INXHENERING DOOEL – SHKUP)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP