KSHZ i paralajmëroi tre konferenca shtypi ditën e zgjedhjeve

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) paralajmëroi se të dielën, në ditën e zgjedhjeve lokale do t’i mbajë tre konferenca shtypi, në orën 11:00, në orën 14:00 dhe në orën 18:00.

Në konferencat për shtyp do të publikohen informacione për jehonën dhe për rrjedhën e votimit deri në orën 10:00, deri në orën 13:00 dhe deri në orën 17:00. Konferencat do të hapen për mediat vendore, vëzhguesit e akredituar vendor dhe të huaj, gazetarët e huaj të akredituar, si dhe për përfaqësuesit e autorizuar të shtruesve të listave të kandidatëve.

Pas mbylljes së vendvotimeve në orën 19:00, KSHZ në vazhdimësi do t’i publikojë rezultatet jozyrtare paraprake të zgjedhjeve lokale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP