Netanjahu: Izraeli do të tërhiqet nga anëtarësimi në UNESKO

Izraeli do të tërhiqet nga anëtarësimi në UNESKO, paralajmëroi kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu.

“Kryeministri Netanjahu kërkoi nga Ministria e Punëve të Jashtme të përgatitë gjithçka nevojitet që shteti të tërhiqet nga anëtarësimi në UNESKO, pas hapit që e ndërmori SHBA-ja”, kumtoi Kabineti i kryeministrit.

Netanjahu në kumtesë e përshëndet hapin e SHBA-së që të heqin dorë nga anëtarësimi në këtë organizatë të KB-së, për shkak të, siç ceket, qëndrimeve “antiizraelite”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP