BE: Bisedimet për Brexit janë bllokuar, por përparimi është i mundur

Nuk ka patur progres të mjaftueshëm për të shkuar përpara në negociatat e Brexit, tha të enjten Michel Barnier, kryenegociatori i Bashkimit Evropian (BE) i përfshirë në negociatat për daljen e Britanisë së Madhe nga BE-ja, raporton Anadolu Agency (AA).

Në një konferencë për mediat, për të shënuar fundin e raundit të pestë të të negociatave midis Britanisë dhe BE-së, Barnier tha se është bërë progres në disa çështje të caktuara, por se i ashtuquajturi “ligj i divorcit”, mbetet i bllokuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP