Prokurori i Zvicrës ngrit hetim kundër presidentit të PSG-së

 Kabineti i prokurorit shtetëror zviceran njoftoi se kundër Nasser Al-Khelaifa, presidentit të Paris Saint-Germain (PSG) është ngritur hetim për dyshimin se ka kryer vepër penale ryshfet lidhur me të drejtat e transmetimit të ndeshjeve të Kampionatit Botëror në futboll, raporton Anadolu Agency (AA).

Nga Kabineti i prokurorit shtetëror zviceran bëhet e ditur se hetimi ka të bëjë me ryshfetin e ofruar për ish-Sekretarin e Përgjithshëm të FIFA-s Jerome Valcke që grupit medial të Katarit “beIN” t’i jepen të drejtat e transmetimit të ndeshjeve të Kampionatit Botëror 2026 dhe 2030.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP