Egjipti vazhdoi gjendjen e jashtëzakonshme edhe për 3 muaj

Egjipti sot do të njoh Kosovën si shtet i pavarur

Egjipt

Presidenti egjiptian, Abdel Fattah al-Sisi, të enjten vazhdoi gjendjen e jashtëzakonshme në Egjipt edhe për tre muaj të tjerë, raporton Anadolu Agency (AA).

“Gjendja e jashtëzakonshme do të zbatohet në të gjithë vendin, që nga ora 1:00 e të premtes, për tre muaj të tjerë për shkak të shqetësimeve të vazhdueshme të sigurisë”, thuhet në dekretin presidencial.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP