Shilegov e ndaloi Trajanovskin që ta ftojë në debat (VIDEO)

Kandidati për kryetar të Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, sot e ka ndaluar kundër-kandidatin nga VMRO-DPMNE, Koce Trajanovski, derisa ka dhënë deklaratë për ngjarje në të cilën kandidatët duhej ta nënshkruanin deklaratën për respektimin e “Platformës për ajër të pastër”, nga iniciativa 02 koalicioni për ajër të pastër, dhe e ftoi në inçizim të debatit mes kandidatëve për kryetarë të Shkupit të cilën e organizon TV “Telma”, njofton Portalb.mk.

“Të dalim në duel, sot në 4 ju ftoj të mos jeni arrogant të dalim përpara opinionit bashkë me kandidatët tjerë”, deklaroi Shilegov.

“Pse më thirrni mua, a erdhëm këtu që të diskutojmë. Pse më përmendët mua”, i tha Trjanovski Shilegovit dhe e lëshoi foltoren ku duhej të japë deklaratë.

Videon e ngjarjes e ka ndarë në “Facebook” Shilegovi i LSDM-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL