PPD: Të krijohet mekanizëm me të dhëna për kontributin financiar të vetëqeverisjes lokale

Partia Për Prosperitet Demokratik mbrëmë realizoi një takim me qytetarët e komunës Gazi Babë në hapësirat e Shkollës Fillore në Lagjen Hasan Beg.

“Pritja e ngrohtë dhe madhështore që na u bë mbrëmë na jep të drejtë të vazhdojmë në rrugëtimin tonë drejt ringritjes së PPD-së në skenën politike. Në këtë takim u prezantua lista e kandidatëve për këshilltarë që udhëhiqet nga zotëri Adem Ismaili, dhe vizioni i PPD-së për një vetëqeverisje lokale më efikase”, informojnë nga PPD.

Të pranishmëve iu drejtua edhe Kryetari i PPD-së Faton Aliti i cili në fjalimin e tij mes tjerash potencoi nevojën e krijimit të një mekanizmi i cili do të sigurojë të dhëna të sakta për mjetet financiare me të cilat njësitë e vetëqeverisjes lokale kontribuojnë në Buxhetin Shtetëror, dhe sa mjete u ndahen komunave në drejtim të kundërt. Kjo, sipas Kryetarit Aliti do të na siguronte një pasqyrë më të pastër për diskriminimet eventuale në baza etnike

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP