Tramp: Kam marrëdhënie të mirë me Tilersonin, por jo edhe qëndrim të njëjtë për Korenë Veriore

Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi se ka marrëdhënie të mira me sekretarin amerikan të Shtetit, Reks Tilerson, por se nuk kanë qëndrim të njëjtë me Korenë Veriore.

Tramp gazetarëve në Kabinetin Oval i tha se ai dhe Tilerson “kanë marrëdhënie shumë të mira”, por se kanë “qëndrim pak të ndryshëm për Korenë Veriore”.

“En-Bi-Si-njuz” paraprakisht publikoi se në seancë me ekipin kombëtar për siguri dhe përfaqësuesit e kabinetit të presidentit në Pentagon, Tilerson  hapur e kritikoi Trampin dhe e quajti “debil”.

Tramp më pas deklaroi se ka besim të plotë tek Tilersoni dhe se rrjeti televiziv “En-Bi-Si” e ka trilluar lajmin se sekretari shtetëror e ka quajtur “debil”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP