Të paktën 21 viktima në zjarret në Kaliforninë Veriore

Të paktën 21 persona kanë humbur jetën në zjarret pyjore që digjen në Kaliforninë Veriore, kumtoi shërbimi amerikan për mbrojtje zjarrfikëse.

Tre persona kanë humbur jetën në rajonin Mendosino dhe një në Juba. Dje është konfirmuar vdekja e 17 personave.

Në tetë rajone digjen mbi 20 zjarre, në të cilat janë djegur rreth 69.000 hektarë tokë dhe janë shkatërruar 3.500 objekte.

Zjarret janë aktive nga e diela në mbrëmje kur erë të fuqishme kanë shembur largpërçues, të cilat janë djegur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP