Hamas dhe Fatah arritën marrëveshje për pajtim politik

Organizatat palestineze Hamas dhe Fatah kanë arritur marrëveshje për pajtim politik, deklaroi një përfaqësues anonim i Hamasit.

Hollësitë e marrëveshjes do të publikohen në konferencën për shtyp gjatë ditës në Kajro.

Bisedimet mes Hamasit dhe Fatahut kanë filluar të martën në Kajro.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP