Nënshkrim i memorandumit për restartimin e “Jugohrom”-it

Në Qeveri sot do të nënshkruhet memorandum për mirëkuptim për restartimin e “Jugohrom”-it.

Qëllimi është, siç kumtoi pres shërbimi qeveritar, kontributi në gjetjen e zgjidhjes për tejkalimin e gjendjes së punës së shoqatës.

Memorandumin do ta nënshkruajnë zëvendëskryeministri Koço Angjushev, drejtori i Shoqatës për prodhim, tregti dhe shërbime Jugohrom Alzar SHPKNJP Jegunoc, Vasko Skenderovski dhe kryetari i organizatës sindikale të Shoqatës për prodhimtari, tregti dhe shërbime Jugohrom Alzar SHPKNJP Jegunoc, Bajram Amiti.

LEXO MË TEPËR:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP