Shkup, një pijanec është përpjekur ta lëndojë një familje me sëpatë

51 vjeçari A.D. dje me sëpatë i është kërcënuar një familje tre anëtarëshe, informojnë nga MPB, njofton Portalb.mk.

Sipas policisë, dje rreth orës 18:05, në Shkup, në rrugën “Jordan Mijallkov” A.D. (51) nga Shkupi me sëpatë në dorë u është kërcënuar kalimtarëve, ndërkaq në një moment kur B.Ç. (40) e ka parkuar veturën, A.D. me sëpatë është përpjekur që ta lëndojë atë dhe gruan e tij M.Ç, e cila ka pasur me vetë fëmijën e tyre dy vjeçare.

Pas intervenimit të zyrtarëve policor nga Stacioni Policor Qendër, A.D. është kapur dhe arrestuar, i është kryer testi i alkoolit dhe është konstatuar se ka pasur 1.78 promilë alkool në gjak. Po punohet për pastrimin e rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP