Facebook ka prezantuar versionin beta të aplikacionit Workplace Chat

Bëhet fjalë për rivalin e aplikacionit Slack, e cila tashmë është pjesë e pakos së Workplace Desktop të Facebook, njofton rtv.21.

Workplace Chat është  ngjashëm me Facebook Messenger, me të cilin ndan opsione të ndryshme. Workplace ka profil, grupe dhe News Feed.

Aplikacioni i ri është hapi i parë i Facebook në botën e softuerit desktop, pas një periudhe të gjatë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP