Ndalohet një person në Han të Elezit pasi i gjendet një sasi e madhe armësh (FOTO)

Policia e Kosovës ka ndaluar personin me inicialet A.V, 37 vjeç, shqiptar nga Kosova, në fshatin Neqavc të Hanit të Elezit për pronësi, kontroll ose posedim i paautorizuar i armëve.

“Pas pranimit të informatave se i dyshuari A.V.,mund të ketë në posedim armë të paautorizuara , hetuesit policor nga stacioni policor Hani i Elezit, kanë gjetur dhe konfiskuar, 4 pushkë të llojeve të ndryshme, 14 mina befasuese kundër këmbësorisë, 13 granata dore, 30 karikatorë të zbrazët rreth 2 500 fishekë të kalibrave të ndryshëm dhe materiale të tjera”, thuhet në njoftimin për media të Policisë së Kosovës.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari dërgohet në mbajtje prej 48 orë.

Image

Image

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP