Humbje të Kosovës dhe Shqipërisë në ndeshjet kualifikuese

Islanda është bërë vendi më i vogël që ndonjëherë është kualifikuar për Kampionatin Botëror të Futbollit, pas fitores kundër kombëtares së Kosovës me rezultat 2:0, në kuadër të Grupit I kualifikues, njofton REL.

Takimi u zhvillua në Islandë mbrëmë vonë.

Derisa Islanda u kualifikua për pjesën finale të Kampionatit Botëror që zhvillohet në Rusi në vitin 2018, Kosova është e fundit në Grupin I me vetëm një pikë.

Kombëtarja e Shqipërisë mbrëmë, po ashtu, pësoi disfatë në terren të vet, nga Italia me rezutat 0:1, në kuadër të Grupit D kualifikues.

Italia është e dyta në këtë grup dhe zhvillon takime shtesë për kualifikim në Kampionatin Botëror, ndërsa Shqipëria është e treta me 13 pikë, në konkurrencën e 6 skuadrave kombëtare.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP