Pas humbjes nga Islanda, Bunjaki krenar për periudhën e kaluar te Kosova

Albert Bunjaki ka thënë se është shumë krenar për periudhën e kaluar te Kosova në 8 vjet e gjysmë si përzgjedhës i ekipit përfaqësues.

LEXO: Islanda shënoi golin e dytë kundrejt Kosovës (VIDEO)

Pas humbjes 2 me 0 nga Islanda, që njëkohësisht ishte ndeshja e fundit e Bunjakit te Kosova, ai ka thënë se ky ekip i Kosovës ka të ardhme të ndritur.

“Nuk ka ndjenjë që e përshkruan periudhën te Kosova. Me gjitha vështirësitë dhe rrugën që kemi kaluar jam shumë krenar. E gjithë Kosova duhet të jetë dhe të përkrahë sa më shumë këta djem”, ka thënë ai pas ndeshjes.

Bunjaki, që mbyll fazën kualifikuese me një barazim dhe nëntë humbje, thotë se në këto ndeshje Kosova pati probleme për shkak të mungesës së përvojës, moskoordinimit të mirë të ekipit e mungesave të shumta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL