Maqedonia me fitore mbylli garat kualifikuese

Reprezentacioni i Maqedonisë në futboll me fitore bindëse 4:0 (2:0), duke e mundur Lihteshtajnin i ka mbyllur garat kualifikuese për KB “Rusi 2018”, duke përfunduar në pozitën e 5-të në tabelë. Në stadiumin “Mllkadost” të Strumicës mbi 6.000 spektator padyshim që u ndanë të kënaqur nga loja që treguan të përzgjedhurit e seleksionuesit Igor Angellovski.

Golat për Maqedoninë ishin vepër e Visar Muslit, Aleksandar Trajkovskit, Enis Bardhit dhe Arijan Ademit. Sigurisht se më barazimet ndaj Shqipërisë dhe Italisë si dhe fitoret ndaj Izraelit dhe Lihetshtajnit Maqedonia do të vazhdojë të ngjitet në renditjet e FIFA-s, ndërsa ajo që gëzon më shumë është forma e mirë e ekipit që premton një të ardhme të mirë. /Portalb.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP