Ai përfundoi në dashuri…

“Ai gërmoi aq thellë brenda ndjenjave të saj, sa që duke kërkuar për ndonjë interes ai gjeti dashuri, sepse duke tentuar ta bëjë atë të dashurohet tek ai, ai vetë përfundoi i dashuruar tek ajo.

Gabriel García Márquez, shkrimtar kolumbian.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP