Kërkesë serioze deri te kandidatët për kryetarë komunash, ndaloni drogën dhe kazinotë

Sulejman Mehazi

Sulejman Mehazi

Gjatë tërë kampanjës së ciklit të parë dhjetë ditor, secili kandidatë na ka mërzitur me ato premtimet e zbrazura materiale, do bëjmë këtë, e do bëjmë atë, mundohen të na bindin se me të vërtetë Parajsë do na bëjnë vendet ku jetojmë ne.

Pasha Zotin e Madhërishëm, leni ato pallavra zgjedhore, kurrgjë s’mund të bëni përveç që na gënjeni. Shikoni si sillen këta zotërinj, si me qenë shpëtimtarë të qytetarëve, thua se deri tani kemi mbetur pa bukë e pa ujë, e këta do na sigurojnë ekzistencën. Po qe se do varej jeta jonë prej këtyre, vallahi-bilahi kishim vdekur. S’duam kurrgjë prej premtimeve tuaja , për shkak se me anë të këtyre projekteve sociale, ekonomike, ndërtimore e arsimore fshihni të vërtetën e pamohueshme të qytetarëve.

Kjo e vërtetë është se na mbytën drogat e kazinotë, droga e madhe e rinisë sonë, bixhozi i madh i qytetarëve nëpër kazinotë e shumta dhjetë metërshe. Askush deri tani nga kandidatët për prefekt nuk premtoi mbylljet e menjëhershme të kazinove dhe ndalesën e drogave. Na u dogj rinia me drogë e bixhoz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP